Říjen 2014

Mlha života

30. října 2014 v 20:53 | Angela |  verše

Mlha života

Nevyšlo slunce,
září jen mlhavý stín
ranního očekávání,
až se rozední.

Krev červánků
je pro oči pohádkou,
skrývá však tajemství
zamlženého oblaku.

Nenachází
dary útěku,
každičký detail
neprostupně zanechává
stopy ve zmatku,
jež nemá konce.

Mraky odstínu záště,
cesta se ztrácí
v masce zániku.

Mlha za světlem...

Světlo za mlhou...

S tvůrčí krizí...

29. října 2014 v 0:37 | Angela |  střípkovník
Ach, ano - ještě stále jsem mezi živými (jako kdybych ostatní články dokázala psát i v mrtvolném stavu) a po dlouhé době se opět ozývám do rubriky Z mého života. Všimněte si, že už se ani neomlouvám, s tou aktivitou je to vážně příšerné, občas nakouknu na nějaký oblíbený blog a v mizivé míře rozdám komentář. V žádném případě neležím celé dny v učení, ale pokaždé při návratu ze školy jsem už tak utahaná a na blog nemám vůbec náladu. Já vím, výmluvy, výmluvy.

Od minulé připomínky mého žití se toho moc nezměnilo - pár týdnů po adapťáku jsem měla pocit, že do té třídy přece jen moc nezapadám, asi to byl takový počáteční nezvyk, ale teď se v tom kolektivu cítím opravdu dobře. Ehm, i když stále trochu jako mimoň... Ale co je nejlepší? Kafe ze školního automatu! Je fakt výborný... Nebo stánek s pečivem nedaleko školy, nikdy jsem nejedla lepší donuty a koláče... Nedokážu odolat a párkrát mi kvůli tomuhle skvělému stánku nezbyly peníze na autobus... I tyhle maličkosti mi dokážou ve všedních dnech udělat radost. Poprvé jsem měla nefalšovanou radost i ze čtyřky z matiky, což je docela divnej pocit.

Nebylo lepší, když jsem na blog tak trošku kašlala? Po sto letech se uráčím k tomu, abych napsala něco jiného recenzi a vyprávím tady o koláčcích. Jak záživné. Důkaz toho, že v poslední době nedokážu přemýšlet (před tím taky ne, ale psst). Docela mě až děsí, že jsem přes měsíc nenapsala jedinou báseň a o próze už radši ani nemluvím. Tohle mě mrzí ze všeho nejvíc, dřív jsem se na blogu věnovala převážně svojí tvorbě a teď už to jaksi nedokážu, tvůrčí krizi mám už hodně dlouho a mám strach, že už se z ní nedostanu.

Problém je v tom, že už se ani tolik psát nesnažím - nechci se nutit a když se o něco pokusím, tak nemám vůbec žádné nápady. Rozhodně se to musím pokusit změnit a ne jenom fňukat - pro začátek jsem po více než dvou měsících otevřela Word (očekávám potlesk) - už to je dobrý směr. Možná to přeháním, koncem září se mi podařila kraťoučká povídka - něco na způsob úvahy, ale už to není jako dřív. Co taky čekat...

Nedávno jsem byla s kamarádkou v jihlavském Cinestaru na filmu Drákula: Neznámá legenda a bylo to opravdu skvělé. Nejdřív jsem váhala, jestli vůbec jít, protože bych radši utratila peníze za Zmizelou, ale později jsem si řekla, že si radši nejdřív přečtu knihu a film v kinech si nechám utéct a později si ho stáhnu. Rozhodnutí jsem opravdu nelitovala, atmosféra filmu byla vážně výborná, po celou dobu jsem se nemohla odtrhnout a moc mě to bavilo.


A jak se daří Vám? Doufám, že dobře a netíží Vás škola. Mě tedy docela ano a náladou jsem jednou nahoře a podruhé dole, ale v rámci možností je to fajn.

So long... and good night,
Angela


Recenze - Matematika v kostce pro SŠ

19. října 2014 v 16:46 | Angela

Autor: Zdeněk Vošický
Nakladatelství: Fragment, 2007
Počet stran: 195

Anotace

Neváhejte a pořiďte si přepracované a aktualizované vydání populární doplňkové učebnice matematiky pro střední školy nyní v novém praktickém formátu. Učebnice přehledně shrnuje veškeré učivo matematiky probírané na středních školách a je nejen výbornou učební pomůckou pro každého studenta SŠ, ale také připraví k přijímacím zkouškám na vysokou školu. Učebnice je doplněna příklady a testy k procvičení učiva.

Recenze - S hlavou v (oblacích) pejru

19. října 2014 v 16:16 | Angela |  o knihách

Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment, 2013
Série: /
Díl v sérii: /
Počet kapitol: 9
Počet stran: 119

Anotace

Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?

Recenze - Eragon

19. října 2014 v 15:30 | Angela |  o knihách


Autor: Christopher Paolini
Nakladatelství: Fragment, 2004
Série: Odkaz dračích jezdců
Díl v sérii: 1/4
Počet kapitol: /
Počet stran: 489

Anotace

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců.

Recenze - Poselství jednorožců

18. října 2014 v 14:06 | Angela |  o knihách


Autorka: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment, 2014
Série: Poselství jednorožců
Díl v sérii: 1, 2, 3
Počet stran: 696

Anotace

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Elfská princezna Aranis se musí spojit s nevyzpytatelnými draky, aby temné síly přemohla. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?

Recenze - Hon

9. října 2014 v 22:01 | Angela |  o knihách

Autor: Andrew Fukuda
Nakladatelství: Fragment, 2014
Série: Hon
Díl v sérii: 1/3
Počet kapitol: /
Počet stran: 296

Anotace

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...