Recenze - S hlavou v (oblacích) pejru

19. října 2014 v 16:16 | Angela |  o knihách

Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment, 2013
Série: /
Díl v sérii: /
Počet kapitol: 9
Počet stran: 119

Anotace

Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?


Autorka

Kateřina Petrusová

Kateřina Petrusová se narodila 23. března 1982 v Pardubicích. Své první dvě povídky napsala ve čtrnácti letech. Další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží. Hned potom šlo psaní opět k ledu, dokud nenarazila na plno stejně nadšených pisatelek. Tentokrát už toho nenechala a vyklubala se z toho její knižní prvotina s názvem Nebezpečná láska. V současné době žije v Pardubicích se svým manželem a dvěma dcerami.

Děj

Ředitelka reklamní agentury, Markéta se vydává trávit víkend na venkov ke kamarádce Katce. Do cesty se jí však připlete kůň, a tak se ji podaří zajet s autem do příkopu. Nasedne na koně, který ji dopraví ke svému majiteli, Marvinovi. Auto nepůjde spravit hned, a tak místo víkendu mezi kamarády, stráví víkend s "vidlákem" Marvinem. Díky němu se jí však změní život.

Postavy

Obě hlavní postavy mi byly docela sympatické, Markéta je trošku zmatkářka, ale dokáže si zachovat chladnou hlavu a všechno bere s humorem. Někdy mi lezla na nervy její tvrdohlavost, pokaždé si vedla svou. Marvina, který se ve skutečnosti jmenuje Pavel, jsem si také oblíbila, byl sebevědomý a s Markétou je spojoval smysl pro humor.

Moje pocity

Knihy podobného žánru si většinou nevybírám, ale tahle mě díky dobrům ohlasům docela zaujala a líbila se i mamce, tak jsem po ní sáhla. Nemůžete čekat žádné hluboké myšlenky, jedná se o takovou milou oddechovku, která z mého pohledu moc extra nenadchne, ale ani neomrzí.

Autorčin humor je vážně skvělý, občas jsem opravdu vyprskla smíchy. Knížka se četla velmi dobře a díky málo stránkám utekla hodně rychle. Nelituji toho, že jsem se do ní pustila, klidně bych uvítala ještě další stránky. Byla to první knížka, kterou jsem od autorky četla, a ačkoliv mě to dříve moc nelákalo, bych si ráda přečetla i sérii o Bavettových.

Hodnocení

Pokud si chcete na chvíli oddechnout a pobavit se, tak je knížka rozhodně skvělá volba. Hodnotím ji 72%.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi.

Anotaci a informace o autorce mám převzaté z databazeknih.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 19. října 2014 v 20:56 | Reagovat

Právě jsem si říkala, že tohle je kniha spíš pro mamku, ale taky přemýšlím o to, že bych si jí přečetla, právě kvůli kladným recenzím ;) A i ty jí hodnotíš docela dobře :) I když, dlouho už jsem nečetla opravdu českou knihu :D Krásná recenze ;)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 21. října 2014 v 17:30 | Reagovat

Kniha byla opravdu vtipná, četla se sama a byla originální. Hodně se mi líbila a dala bych asi vyšší hodnocení. :-)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 23. října 2014 v 15:50 | Reagovat

Chci si to časem přečíst, tak uvidíme. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama