Listopad 2014

Padesát odstínů nesmyslnosti

30. listopadu 2014 v 21:13 | Angela |  střípkovník

Co je to vlastně lež? Něco, za čím schováváme to, co nechceme znát. Nechceme, aby něco vyplulo na povrch, tak to radši necháme potopené na dně oceánu, tajemství zakotvené ve vraku, který už nikdy nemá nikdo nikdy objevit. Lžeme ostatním, pro jejich nebo pro své vlastní dobro, ale nevědomě lžeme hlavně sami sobě.

Je to těžké, když nedokážeme rozeznat lež od pravdy, a tak se necháváme unášet vlnobitím, jež dosahuje různým výškám. Můžete vzpomínat na to, jak jste se nechávali unášet na břehu moře a víte, že ten pocit radosti mohl být jedinou nevinnou pravdou ve vašem životě.

Možná je všechno tohle sen, protože jediné, co opravdu dokážete je nechat přivřené oči a žít někde úplně jinde. Ve svých bláhových snech, ze kterých možná utíkáte do jiných snů, a z dalšího snu se teleportujete ještě dál... Až se ocitnete v děsivé noční můře.

Naopak můžete být z neznámého důvodu přesvědčeni o realitě, a přitom radši toužíte po tom, žít ve snu, jelikož realita se podobá kdejaké noční můře, anebo plavání mezi žraloky.

A co chci já? Pryč z padesáti odstínů nesmyslnosti...


Recenze - Grace: Kněžna monacká

30. listopadu 2014 v 13:41 | Angela |  o knihách

Autor: Jeffrey Robinson
Nakladatelství: Metafora, 2014
Počet kapitol: 33
Počet stran: 344

Anotace

Tato kniha vznikla - jak její autor podotýká - s plnou a bezpříkladnou spoluprací se čtyřmi lidmi, kteří kněžnu Grace milovali nejvíce: s knížetem Rainierem a jejich dětmi Albertem, Caroline a Stéphanií. Lidé po celém světě hltali přímo pohádkový příběh pohádkového páru a novináři se předháněli, kdo přinese senzačnější odhalení. Možná i proto se Robinson rozhodl vnést do toho světlo a vyprávět skutečný příběh. Hluboký, silný, dojemný a poutavý. O to víc, že je pravdivý.
Jaké byly skutečné okolnosti seznámení knížecího páru? To se dozvíte přímo z úst toho nejpovolanějšího - knížete Rainiera. Jak mladá Američanka Grace snášela proměnu v ikonu vystavenou nepřetržité pozornosti médií? Snad ještě nikdy nikdo nepřinesl tak intimní zpovědi nejslavnějších lidí světa jako právě Robinson. Princezna Stephanie vůbec poprvé dokázala promluvit o tragické dopravní nehodě, která před lety stála život její matku...

Autor


Jeffrey Robinson se narodil roku 1945 v Long Beach v New Yorku. Je americký autor 28 knih. Byl popsán Asociací britských bankéřů jako přední světový autor finanční kriminality. Více než 700 z jeho publikovaných článků a povídek se objevily v hlavních časopisech.


Hanging Tree

23. listopadu 2014 v 15:32 | Angela |  střípkovník
Už nedokážu napsat ani jediné slůvko, natož větu - po tom náročném týdnu doprovázeném každodenními písemkami jsem si odvykla i přihlašování na blog. Byl to tedy týden jako každý jiný, koloběh škola - učení - spánek a k tomu pár stránek rozečtené knihy. K tomu čtvrtletka z matiky a třídní schůzky, no, určitě to znáte.

Ze všeho nejvíc jsem se těšila na pátek, den, kdy stvoření obléhající tento blog dosáhlo šestnáctých narozenin, což není tolik podstatné - s kamarádkami jsme jeli do kina na Hunger games!


Bylo to opravdu skvělé, stejně jako knihu film provázela pochmurná atmosféra a spoustu momentů mě dojalo, hlavně, když se Prim vrátila pro Pryskyřníka jsem neměla daleko k slzení. Nebo když se Peeta setkal s Katniss, byl to takový očekávaný šok. Z konce mám rozporuplné pocity, jak jsem očekávala, byl takový otevřený a ihned jsem potřebovala druhou část. Všechno se neshodovalo s knižní předlohou, což je samozřejmné, ale i tak jsem byla moc spokojená a na pokračování se moc těším.


Do téhle písničky jsem se úplně zamilovala a od skončení filmu mi pořád zní v hlavě a musím si ji zpívat.


V sobotu se mi podařilo ukořistit nové přírůstky do knihovničky. Knihu Oškliví jsem dostala od babičky a Vraha malých pastýřů od kamarádky. Obě vypadají moc zajímavě. To nejlepší nakonec se mi podařilo necíleně otočit obráceně, knížku jsem dostala od rodičů.


Ano, je to Zmizelá! Tuhle knížku jsem si chtěla už hrozně dlouho přečíst, protože Ostré předměty byly dokonalé a věřím, že Zmizelá bude také. Knížku jsem hnedka rozečetla, sice jen prvních pár stránek a hned mě opět moc chytnul styl autorčina psaní. Těším se, až se do ní zase pustím. Zkrátka, jsem z ní nadšená.

A jak se daří Vám?
Viděli jste první část Mockingjay?
Četli jste nějakou z uvedených knih?

Recenze - Percy Jackson: Prokletí Titánů

14. listopadu 2014 v 17:14 | Angela |  o knihách

Autor: Rick Riordan
Nakladatelství: Fragment, 2010
Série: Percy Jackson
Díl v sérii: 3/5
Počet kapitol: 20
Počet stran: 336

Anotace

Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidónovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

Strach

7. listopadu 2014 v 22:19 | Angela |  verše

Strach

Jsem ztělesněním
propasti,
temnota skrytá
za vlídnou tvář.

Nevinné vybídnutí,
jen pojď...
Lístky kopretiny
září bělostí.

Pravdivá tma
otevírá
volný pád
do strasti,

jež skrývám
v zdánlivě
blankytně modrých
oblacích.

Lístky začnou uvadat
špínou bodných ran
mojí viny,
kterou nepoznám.

Šepot

3. listopadu 2014 v 22:19 | Angela |  verše

Šepot

Nostalgie
podzimních lístků
plujících ve větru
a odnášejících dávné
vzpomínky.

Načervenalá
melancholie
mezi záplavou hnědi
a větrem ve vlasech.

Paleta barev
ukrývající tajemství
hloubky pocitů
prodírajících se
na povrch.

Strach z minulosti
se ztrácí
pod stromem času.

Držím tě v neznámu
a překonávám
ohlušující ticho
ohlušující mlčení
šepot barevných listů.

Nebudou mlčet.