Prosinec 2014

Vstup do nového roku

31. prosince 2014 v 17:18 | Angela |  střípkovník
Pamatuji si jako by to bylo včera, co jsem psala článek o tom, jaký pro mě byl rok 2013, co mě potkalo a co očekávám dál. Nakonec jsem ho myslím ani nezveřejnila. A už je tomu znovu tak, loučíme se s rokem 2014 a na scénu přichází další nový rok. Rozhodla jsem se pro takové krátké shrnutí a plány do budoucna. Touto cestou bych také ráda popřála všem čtenářům i zbloudilým duším krásný vstup do roku 2015, ať se vám daří.

Celkové prožití roku 2014 bych mohla hodnotit tak průměrně, velkou část první poloviny roku jsem trávila s pochmurnými myšlenkami a měla jsem pocit, že se mi nic nedaří, ale potom, nevím přesně kdy, jakoby nastal zlom - dokážu mít radost i z maličkostí, přemýšlím více pozitivně a jsem svým způsobem šťastná.

Určitě tomu hodně přispěl nástup na střední. První dny jsem byla docela vystrašená, ale potom jsem zjistila, že jsme opravdu skvělý kolektiv a poznala jsem nové bezvadné lidi, mezi které se ráda vracím. S učením už to není taková sláva, ale vždycky může být hůř. Jsem ráda, že jsem tam, kde jsem - uvědomuji si, že dostat se na gymnázium je vlastně ten největší úspěch, kterého jsem dosáhla.

S blogem to jde v poslední dobou spíše víc z kopce než nahoru, drží mě tu vaše komentáře, které mi v průběhu celého roku dělají opravdu radost a občas se cítím provinile, že já sama zdaleka tolik vaše blogy nenavštěvuji. V průběhu roku jsem také začala spolupracovat s různými nakladatelstvími, které máte možnost vidět v menu, bohužel kvůli nedostatku času již nespolupracuji se všemi, avšak jsem moc ráda, že jsem měla vůbec tu možnost, nemám kvalitní recenze a stále je na nich více a více k zlepšení, o které se samozřejmě snažím. Děkuji za všechny recenzní výtisky, jenž se mi dostaly do do rukou, nesmírně si toho vážím.

S literární tvorbou to také slavné nebylo. Beru to vlastně až od doby, co jsem opustila minulý blog a přesunula se sem, jako bych utekla před těmi rozepsanými povídkami a nechala je ležet ladem. Rozhodně se na to ale nedívám tragicky, podařilo se mi napsat pár básní a velmi mi udělaly radost vaše reakce. Doufám tedy, že tento nadcházející rok se moje múza polepší a s psaním to bude úrodnější.

Za celý rok se mi pěkně rozrostla knihovnička, dokonce víc jak polovinu knih nemám přečtených a nové stále přibývají. Zapojila jsem se do Knižní výzvy pro rok 2014 a podařilo se mi přečíst 41 knih, což je poměrně pěkné číslo, přitom dříve jsem četla i víc. Na tento rok jsem si zvolila také počet 40 a upřímně doufám, že to nakonec ještě navýším.

Na nový rok se těším - nové knížky, literární pokusy, trávení času s přáteli a rodinou, zážitky... aktuálně to vidím pozitivně a doufám, že mi to naladění dlouho vydrží. Jsem šťastná, i maličkosti dokážou být velké.

Ještě jednou děkuji vám všem za všechnu podporu a komentáře a přeji ať co nejlépe vkročíte do nového roku, hodně úspěchů a radosti z maličkostí - ať je rok 2015 stejně dobrý, nebo ještě lepší než rok 2014.
Angela

Co jsem objevila pod vánočním stromečkem?

28. prosince 2014 v 21:56 | Angela |  střípkovník


Nad tímto článkem jsem popravdě hodně váhala, jelikož je tak velmi originální. Pár z vás na facebooku ale souhlasilo, tak tedy proč ne - bude to aspoň něco jiného. Doufám, že se máte dobře a užíváte si volna, moc rychle se to začíná krátit. O Vánocích u nás byla tento rok podezřele klidná atmosféra, což mě docela překvapilo - samozřejmě mile. Pokud jste zvědaví, pojďte nahlédnout, co jen ta nějak moc hodná Angela pod stromečkem rozbalila. Největší radost jsem měla, jak taky jinak, z krásných knížek.

Trocha těch Vánoc

24. prosince 2014 v 0:28 | Angela |  střípkovník

Je to smutné, ale čím dál víc blog začínám zanedbávat... dokonce si pohrávám s myšlenkou, jestli to má ještě cenu. Nejde o to, že bych se nedokázala spokojit s pár články za měsíc, ale už mě to nenaplňuje tolik, co dřív. Upřímně doufám (a to už hodně dlouho), že se to brzy zlepší a snažím se to brát optimisticky a zakazuji si přemýšlet, jak to bude dál. Počkám a ono se to nějak vyvrbí.

Měla bych psát. Recenze, básně, povídky... cokoliv, je docela děsivý, že už mě to snad ani nebaví. Jasně, jsou svátky - mohla bych si dát pauzu, ale takhle to už dělám nějakej ten pátek. Opravdu mě to děsí.

Nicméně, tenhle článek jsem nechtěla využít k tomu, abych si stěžovala, ale chtěla bych Vám popřát krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok! Ať Štědrý den strávíte s těmi, které máte rádi a ať naleznete pod stromečkem hodně knížek. Kručí mi v břiše, když přemýšlím nad kuřízkem a bramborovým salátem. Jídlo je vždycky taky velký důvod, proč se těšit.


I když jsem nechtěla, byla jsem donucena k předvánočnímu úklidu, který se vztahoval i na menší rekonstrukci knihovny, která co nejdřív proběhne. Na to se opravdu těším, možná plánuji menší fotodokumentaci. Odpoledne jsem strávila v posteli s talířkem cukroví a knížkou - Harry Potter v angličtině s naprosto úžasnou obálkou. Potom jsem pomohla taťkovi s již zmiňovaným bramborovým salátem (opět mi zakručí v břiše). Taky jsem se konečně podívala na první díl první série Hry o trůny - a mám pocit, že mám na zbylé dny o zábavu postaráno.

Mám se vlastně docela dobře, jen na mě padá taková zimní melancholie (u podzimu by to bylo tematičtější, ale co...). Kéž by už padal sníh...

Good night, ať se vám zdá o kuřízcích,

Angela

Knižní výzva na rok 2015

21. prosince 2014 v 19:18 | Angela |  Knižní projekty

Ani bych si nedokázala představit další rok bez zapojení to této skvělé výzvy, kterou pořádá Ells. V roce 2014 se mi podařilo přečíst očekávaných 40 knih, což není moc velký počet, ale rozhodla jsem se, že pro nastávající rok si zvolím stejně vysokou laťku. Uvidím, možná ji později navýším.


Recenze - Kořist

6. prosince 2014 v 19:06 | Angela |  o knihách

Autor: Andrew Fukuda
Nakladatelství: Fragment, 2014
Série: Hon
Díl v sérii: 2/3
Počet kapitol: 45
Počet stran: 342

Anotace

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy. Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili. Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí… Druhý díl strhující trilogie od Andrewa Fukudy.

Autor

Andrew Fukuda
Narodil se v Manhattnu a byl vychován v Hong Kongu. Poté co získal bakalářský titul z historie na Cornellově univerzitě, Fukada začal pracovat v Manhattonském "čínském městečku" spolu s dalšími imigranty. Tato zkušenost vedla k napsání Crossing, jeho debutu který byl vybrán ALA Booklist jako Top 10 First Novel a Top 10 Crime Novel v roce 2010. Jeho druhá kniha Hon, první kniha v nové sérii, byla koupena St. Martin's Press a vydaná v květnu 2012. Předtím než se Fukada stal autorem na plný úvazek, byl sedm let prokurátorem. Momentálně se svojí rodinou žije na Long Islandu.