Recenze - Všude manžel o dvou kůrkách

23. března 2015 v 20:12 | Angela |  o knihách

Autorka: Alena Jakoubková
Nakladatelství: Moba, 2015
Počet stran: 219

Anotace

No co, snad se zase tolik nestalo... brání se Michal výčitkám své ženy Isabely. Má na mysli, že nakazit manželku nemocí, o které se ve slušné společnosti nemluví, není důvod k rozvodu. Isabelu jeho postoj rozzuří a rozhodne se, že se pomstí. Chce dát manželovi ochutnat jeho vlastní medicínu a začne si domů vodit jednoho milence za druhým. Její metoda je úspěšná a navíc docela zábavná. Isabela zjišťuje, že "sbalit chlapa" je maličkost, když od něj neočekáváte nic jiného než trochu sexu.

Autorka

Alena Jakoubková píšící též pod pseudonymy Anita Pilar a Aliena de Longhe, je autorkou deseti knih, jedenáctá je připravena k vydání a na dvanácté usilovně pracuje. Povoláním je literární redaktorka,k vydání připravuje zejména publikace o umění a historii. První kniha jí vyšla v roce 1999; ačkoli si vždy přála psát romány, osud jí z počátku přihrával jiné žánry. Na jedné straně Ostrov ve znamení tygra a draka, reportážní kniha o Tchaj-wanu, na druhé Hubnout musíš od hlavy, kniha, v níž popsala, jak se jí podařilo v padesáti letech zhubnout skoro dvacet kilo - a váhu si udržet. Svou tvorbou záměrně oslovuje ženy. Chce jim okořenit život romantikou a nabídnout oddechové čtení bez krve a násilí.Ačkoliv kniha nepatří mezi žánry, které obvykle čtu, rozhodla jsem se, že po ní sáhnu pro oddech a zpříjemnění odpoledne. Byla jsem zvědavá, co se skrývá za zajímavým názvem a za jasně hovořící anotací. Neočekávala jsem nic, z čeho bych byla bůhvíjak nadšená nebo zklamaná, bohužel se přikláním spíše k té druhé variantě.

Mezi klady bych zařadila čtivost, příběh sice nepřekypoval originalitou a bohatou slovní zásobou, ale dokázala jsem se začíst a děj velmi rychle ubíhal. Možná je to rozdílným věkem nebo za tím stojí něco jiného, ale po celou dobu jsem musela kroutit hlavou nad hlavní hrdinkou.


Isabela mi byla opravdu nesympatická, nesoudím tak její rozhořčení nad manželem a pomstou založenou na střídání milenců, ale nesedla mi jako osobnost. Zakládala si na dobrém vzhledu, s čímž se pojilo přehnané sebevědomí a faleš. Jako by nikdy nejednala tak, co si ve skutečnosti myslela, za vším se schovávala přetvářka.

Veškeré postavy mi přišly ploché, bez charakteru. Manžel, bratr, švagrová, i samotné hlavní hrdince toho hodně chybělo. Problémy se většinou řešily odjezdem na dovolenou, dobrým jídlem a utrácením.


Co mě potěšilo bylo, že Isabelin poslední milenec bydlel v Brtnici a byla vyzdvihnuta krásná příroda - naše městečko je v tomto opravdu kouzelné.

Úplný závěr se podle mého moc nehodil a přišlo mi to až trapné. Nevadilo to, protože by se asi nenašlo nic, co by mohlo konec výrazně vylepšit. Je mi to líto, ale nemohu potlačit zklamání. Aspoň jsem mohla popřemýšlet nad tím, jak to je v dnešní době se společností. A našlo se i pár vtipných momentů.


Pokud od knihy nebudete očekávat mnoho a vezmete si ji jen na oddech, možná nebudete zklamaní. Jak se říká, sto lidí, sto chutí. Za mě to jsou dvě hvězdičky.Děkuji nakladatelství Moba za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 24. března 2015 v 18:42 | Reagovat

Mrzí ma, že kniha nie je nič moc, ale úprimne, trošku som to už čakala podľa anotácie, ktorá ma nezaujala. Hovorila som si však, že niekomu možno taký žáner sadne, ale ako vidím, tvoj šálok kávy to rozhodne nebol :-)

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 28. března 2015 v 13:02 | Reagovat

Škoda, že tě kniha nezaujala, ale je pravda, že by mi nejspíš asi také nesedla :)

3 Casion Casion | Web | 29. března 2015 v 11:45 | Reagovat

Vidím, že máš nový design, je naozaj krásny :-)

4 Kikča Kikča | E-mail | Web | 29. března 2015 v 20:26 | Reagovat

Anotace vypadá zajímavě.. Dokonce mě zaujala, ale zase tvoje kritika... :D nevím nevím, co si o tom mám myslet.
Pěkný design mimochodem :) :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama