Červen 2015

Fanfáry začátku a konce

18. června 2015 v 21:16 | Angela |  střípkovník
Nastala ta chvíle, nad kterou přemýšlím už nějaký čas. A čím víc nad ní přemýšlím, tím víc mám pocit, že vlastně nemám v hlavě uspořádáno, co bych chtěla říct. Napsat. Vykřičet. Ne, křičet nechci. Jsem rozpačitá, nejspíš je to tím, že jsem s tímto okamžikem absolutně nepočítala. Snad nikoho nezačínám děsit, dnešním dnem pouze Myšlenky snílka slaví první narozeniny.

Za celý rok se toho změnilo opravdu hodně, nemluvím ani tak o blogu, spíše o osobním životě. Nová škola. Nové město. Nové prostředí. Noví lidé. Nové názory a pohledy na svět. Nové mozaikové střípky... Stará já? Jsem šťastnější než dřív, možná je to jen iluze, ve které se už zase začínám ztrácet, ale jsem ráda za to, kde jsem.

Blog zůstal pořád stejný. Útočiště pro moje myšlenky a názory. Místo, kam se mohu kdykoli vrátit a být tu jako doma. Mám radost z toho, že jsem před lety propadla kouzlu blogování, koníčku, kterému již sice nevěnuji tolik času, ale stále mě baví. Je nezbytným střípkem, součástí mojí pestré mozaiky...

Jsem vděčná každému čtenáři, všem, kteří se zastaví pravidelně nebo sem zabloudili jenom jednou. Děkuji za všechnu podporu a ohlasy. Poděkování, to je hlavní myšlenkou, kterou bych chtěla zdůraznit, přes všechnu neaktivitu z mé strany se vždycky objeví milý komentář, který mě potěší. Děkuju.

Jestli mám v plánu něco nového? Všechno zůstane více méně při starém, ale chtěla bych už konečně přidat nějakou tu povídku. Mám radost z toho, že jsem vydržela celý rok bez chuti rušení blogu a věřím tomu, že to v blízkých měsících ani nepřijde. Konečně už se taky blíží konec školního roku, dneska jsem si snad opravila poslední známku a nebudu mít žádnou čtyřku. I kdyby, tak se svět nezboří (matika mi kazit náladu nebude).

Nemám zrovna v lásce horko, ale na léto se těším. Mám v plánu hodně fotit v Chorvatsku, budou to úžasné dva týdny. Nakonec nevyšel Masters of rock, jenže se vším to zkrátka vyjít nemůže. Ještě musím doufat, že to dopadne dobře s brigádou, zrovna slavně to taky nevypadá...

Doufám, že se vám všem dobře daří a aby se neztratilo to podstatné mezi řádky, ještě jednou Děkuji. A blogu přeji všechno nejlepší!

Angela

Cestou k lesu

14. června 2015 v 12:03 | Angela |  střípkovník
Po velice dlouhé době přicházím s článkem do fotografické rubriky. V posledních měsících trávím v přírodě spoustu volného času, ale ne tak často s sebou beru foťák, což o prázdninách hodlám napravit.

Téměř každý, kdo bydlí v našem malém městě, si stěžuje na to, jaký je to tady zapadákov a nikdo ve škole nevěří tomu, že jsme vůbec město. Právě to se mi líbí - u hlavní silnice, kde bydlím, jezdí neustále auta a je tu hluk, ale kdykoli se můžu sebrat a vypadnout. Do lesů, na louku, kam si zamanu.


Motýlek na cestě, moc se mi líbí modrá barva na jeho křídlech.

Bez nádechu

9. června 2015 v 21:09 | Angela |  verše
usnula jsem
pod hladinou
zármutku
utíkám
proudu myšlenek

chci být
malou kapkou
v oceánu
ztratit se
v obrovském
hlubinném
vesmíru

hukot
v uších
snad přeruší
křik bez
nádechu

vynořuješ se
na povrch
a já klesám
ke dnu

neslyšíš
jsem němá
ztrácíš se
mezi vlastními
světy