Vystačím si s Cibulkou! | Gantz /1

18. srpna 2016 v 16:49 | Angela |  Anime a manga

Autor: Hiroja Oku
Nakladatelství: Crew
Rok vydání: 2013
Série: Gantz
Díl v sérii: 1.
Počet kapitol: 10
Počet stran: 224

Anotace

Jak dlouho vydržíte ve hře?
Poslední, co si Kei Kurono pamatuje, je, že ho přejelo metro, když se snažil zachránit opilého bezdomovce. Jak hloupá smrt. Ale přesto je stále... naživu?
Ocitl se v místnosti, ze které nemůže odejít, v místnosti se spoustou dalších neznámých lidí. A uprostřed té místnosti je černá koule, která hlásí, že pokud chce zpátky svůj život, musí jít lovit bizarní mimozemšťany. Kei Kurono vstupuje do hry na život a na smrt. Obyčejní lidé vyzbrojeni sci-fi zbraněmi a proti nim bytosti silnější a nebezpečnější než si kdy dokázali představit.Přítel se rozhodl dát recenzi mluvené slovo a zpracoval podle ní video, budeme rádi, pokud se podíváte.

O této manze jsem slyšela již dřív a přiznám se, že na první pohled před přečtením anotace mě natolik nezaujala, ale byla jsem zvědavá, jaký příběh vlastně může ukrývat a po lákavé přednášce pánů z nakladatelství Crew na brněnském animefestu jsem po ní nakonec s potěšením sáhla. O tom, že to bylo správné, ba dokonce výborné rozhodnutí, jsem se vzápětí mohla přesvědčit.

Popis děje vyznívá dosti tajuplně a vyvolává mnohé otázky. Čtenáři nezbývá nic jiného, než s napětím doufat, že dojde k jejich zodpovězení. Samotný děj sice není založen na detailnějších popisech nebo prozatím hlubší zápletce, ale za to dokáže po prvních stránkách vtáhnout a jen tak nepustit. Můžete si myslet, že vás již nic nepřekvapí, ale spíš si být jistí tím, že tomu tak není a moment co moment se něco objeví.

První setkání s hlavním hrdinou působí sice zcela obyčejně, dokud ovšem nepotká svého bývalého spolužáka a všechno se nezvrtne v akční zběsilou jízdu, do které se autor nebál zapojit nemalé množství bizarnosti, což přidávalo na zvláštní atmosféře, která se mi moc líbila a dokázala jsem ji ocenit. Je pochopitelné, že v manze není tolik prostoru pro popisnější poznání postav, ale to naopak dodávalo onu záhadnost a napětí, jak se budou dál spolu s příběhem rozvíjet.

Velice se mi líbí i styl kresby, obálka působí jednoduše a to ji zároveň dělá krásnou. Samotné zpracování je opravdu vydařené, kresby jsou propracované do sebemenších detailů, jak na postavách, tak i na zbraních je odvedená skvělá práce. Nechybí ani zobrazení nahoty a násilí, manga zkrátka zavání naturalistickým směrem.Mimozemšťan Cibulka - výjimečná postava, kterou jsem si nemohla nezamilovat.Na závěr se zastavíme uprostřed strhujícího vyvrcholení s ne úplně uzavřeným koncem, po kterém čtenář nemusí dosáhnout pocitu, že začíná této rozporuplné situaci rozumět, a naopak má více dotazů než na počátku. Nahromadilo se ve mně také spoustu očekávání a touhy okamžitě sáhnout po pokračování, tak pevně doufám a věřím, že nebudu zklamaná. Těším se, čím dalším mě autor příště překvapí.

Mangu hodnotím plným počtem hvězd a mohu ji jen doporučit každému, kdo hledá zalíbení v žánru scifi a také všem, kteří se chtějí pobavit a zkusit něco nového. Přítomnost násilí by dle mého neměl být problém, je podáno v přijatelné a nepohoršující míře, která pasuje ke správné atmosféře.

+ akce, napětí, bizarnost, kresba (Cibulka)
- nemám co vytknout (málo Cibulky)

5/5


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 22. srpna 2016 v 11:42 | Reagovat

Vďaka za zaujímavý tip, o tejto mange som ešte nepočula. A hoci mangu veľmi nečítam, odporúčim ju kamoške určite bude rada :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama