Střepy v hlavě

6. února 2017 v 19:21 | Angela |  střípkovník

Sepisuju si myšlenky, při příležitostech pocitů výjimečnosti. Přejdou až za hranici, kdy nezůstane vůbec nic, jen maska smutku, zmatku a radosti. Za vší pravdou se skrývá, co nechci slyšet a přitom znám každé tajemství, které zmizí i s nemaskou upřímnosti. Začínám mít svůj slang a stále dokola opakuji ta stejná slova, která na počas zmizí a nahradí je hrst novotvarů.

Mám strach z toho, že mám strach. Z přílišného přemýšlení. Nad každým slovem, nad významem nevýznamnosti. Mám strach z odvrácení se od flegmatismu. A to se považuji za ateistu.
Neznám se. Dívám se na sebe pohledem badatele zkoumajícího pokusného králíka při psychologickém experimentu, který po každé dojde k jinému výsledku, tudíž bude pravděpodobně neplatný. Error. Jako bych se na všechno dívala z oken jedoucího vlaku, takovou rychlostí, že se nestihnu porozhlédnout okolo. Mohu se natáhnout, kdo ví, jestli jednou dosáhnu, ale zatím nechytím vůbec nic. Možná jen pocit, se kterým si nevystačím a nebudu ho umět zpracovat.

Všechny barvy, i ty, které zahlédneme zpoza vagonu, splynou dohromady, vždycky. Jako když jsem byla malá a štětcem bloudila po výkresu, až vznikla úplně stejná spleť tmavých vybledlých odstínů. S myšlenkami a pocity to vyjde úplně nastejno. Bojím se proto moc přemýšlet, abych se vyhnula těm nekonečným ponurým shlukům uvnitř mé hlavy. Mám z nich strach, ale zároveň mě dokážou naplnit inspirací a vlastně mě i určitým způsobem fascinují.


Tak nějak, možná. Jenom občas mám strach, že se jednoho dne probudím... a zjistím, že se mi celou dobu zdálo něco jiného, čeho jsem si před tím vůbec nevšimla. Takže mám chuť zanechat všechny sny, cíle a smysli života a užívat si dané okamžiky a ke všemu přistupovat, tak jak to přijde... Nemyslím tím, na všechno se vysrat a vzdávat se, jen dělat to, co mě bude činit šťastnou a to nemá přímou linii a cestu s přesnými pravidly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama