Březen 2017

dotyk

23. března 2017 v 18:15 | Angela |  verše
zpomaluje a doutná
nic necítím
když nestojím
- přímo
v otevřenym ohni

jiskry / duše / nářky
vysypanejch
popelníků

a nedýchám jen
když se mě
- dotkne
žár šepotů
tvých řas

Obdobno

19. března 2017 v 19:33 | Angela |  střípkovník
Pořád ještě vzpomínám na podzimno. Sypanej čaj s citronem, vanilkový svíčky, dýně a příjemná ospalost. Nestačila jsem do rukou chytat čas a to byl ještě nevinně krotký. Nejvíce mi utkvělo v hlavě Polsko, zvláštní pocity z Osvětimi a příjemná atmosféra v Krakowě, kde jsou samé kostely a tlustí holubi. V pidi restauraci Krowarzyva jsem ochutnala burger, kterej se ničemu nevyrovná, a taky jsem utratila všechny peníze za cédéčka, kde jsme jich koupili tolik, že jsme dostali jedno navíc "speciálně na míru" od jakési rockové polské kapely.


Ke konci listopadu jsem konečně na živo mohla vidět Muchu, když hrála v jihlavském Bezvědomí. Bylo to pro mě něco neskutečnýho, atmosféra plná energie a bušícího srdce z používaných hlasivek. Hrála nejen "staré" písničky, ale i spoustu nových z alba Nána, které bezpochybně stojí za to a často zní v mých uších.


Šedesátky očima Andyho Warhola

11. března 2017 v 13:48 | Angela |  o knihách

Autor: Andy Warhol, Pat Hacketová
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2016 (orig. 1980)
Počet stran: 396

Anotace

Šedesátá léta znamenala zemětřesení, které navždy proměnilo tvář moderní kultury. Jedním z jeho epicenter byl New York - a jednou z jeho vůdčích osobností byl Andy Warhol. V jeho studiu, legendární Factory, se pravidelně scházela společenská a kulturní smetánka té doby, od Lou Reeda a jeho Velvet Underground po Eddie Sedgwickovou či Boba Dylana. Kniha Popismus, již s Andym Warholem napsala jeho dlouholetá spolupracovnice a přítelkyně Pat Hackettová, je věrným a upřímným záznamem oné vzrušené doby a zároveň kaleidoskopem drbů, anekdotických historek i niterných zamyšlení, které ocení každý, koho zajímá pop-art, popkultura i šedesátá léta jako taková.