Snímky dýchající pevnou vazbou [recenze fotoknihy]

4. září 2017 v 21:19 | Angela |  střípkovník
Jako malá jsem si ráda prohlížela rodinná alba plná fotografií - úplně nejradši jsem měla snad ještě ty černobílé. Později se na ně čím dál víc zapomínalo a dnes už ani nevím, kam se všechna ta alba ztratila. Možná na ně pomalu dopadá prach, ale ty vzpomínky v nich stejně přetrvávají. Nedávno se mi díky firmě Saal-Digital povedlo získat 1200 korunový kupón na vytvoření vlastní fotoknihy a já, ve vidině toho, že dám svým fotografiím znovu pevnou vazbu, jsem se do toho s radostí pustila.

Stáhla jsem si program Saal Desinger, ve kterém si můžete vytvořit i další fotoprodukty, jako jsou plakáty, fotoobrazy nebo kalendáře. Možností je nabízeno opravdu mnoho, můžete se kreativně vyřádit a vyhrát si s detaily. To platí i u tvoření samotné fotoknihy. Můžete si samozřejmě zvolit velikost, materiál vazby (ve výběru je několik plátěných, metalických, imitujících dřevo či kůži), počet stran, ale největší volnost se vám nabízí při finálním navrhování.


Osobně jsem zvolila formát velkosti 19x19, pevnou vazbu bez vatování, jednoduchý plátěný režný přebal a 28 matných stránek. Bez čárového kódu a dárkového balení - to by se mi už do ceny nevyšlo a nepřijde mi tak důležité, pokud se vyloženě nejedná o dárek.


Dlouho mi trvalo rozhodnout se, jak fotografie ve fotoknize rozvrhnu, zda si dám práci s koláží nebo využiji některou z předloh, které se nabízí k různým příležitostem (např. svatba, dovolená, jednoduché šablony a další) anebo jestli nezkusím možnost automatických návrhů, která ač se to možná nezdá, je také tvůrčí a nabízí řadu možností. Každý si může bez omezení vybrat, co mu bude nejpříjemnější.


Nakonec jsem zvolila snad tu nejrychlejší a nejjednodušší metodu - vložení jednoho snímku na každou dvojstránku. Volila jsem takové fotografie, které se velikostně daly tímto způsobem rozvrhnout, netýkají se pouze jednoho tématu - je to takový všestřípkovník. Vybrala jsem několik fotografií z opuštěné budovy, většinu najdete v článku Kouzla v prázdnotě, promítla jsem mezi ně i kousek přírody, mého přítele a vrcholky brněnských budov.


V objednávání jsem se poprvé malinko ztratila a kdo ví proč se mi objednávku mojí vinou nepodařilo dokončit a odeslat - ale komunikace se Saal-Digital je velmi vstřícná, přes to nedopatření mi vypršela platnost kuponu, ale ochotně mi jej znovu aktivovali. Zhotovení fotoknihy netrvalo dlouho a dodání bylo stejně tak rychlé.


Cenové rozpětí a kvalitu nemohu porovnat s jinými společnostmi, které vyrábí obdobné produkty, nikdy před tím jsem si fotoknihu neobjednávala. Pro mě jakožto chudého studenta je cena možná trošku vyšší a sama bych si knihu spíš neobjednala, ale můžete se spolehnout na vysokou kvalitu tisku, barev a celkového zpracování. Jsem velmi ráda, že jsem si mohla tvoření fotoknihy sama vyzkoušet a že tento malý klenot zdobí poličku mojí knihovny.


Pokud se fotografování sami věnujete, ať už amatérsky nebo profesionálně (a hlavně pro zábavu), mohly by vás také zaujmout některé z výhodných nabídek právě v podobě slevových kuponů, které Saal-Digital často nabízí na svých stránkách.

Ještě jednou děkuji Saal-Digital za umožnění vytvořit si kvalitní fotoknihu a za ochotnou spolupráci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LM LM | E-mail | Web | 9. září 2017 v 15:26 | Reagovat

Celkom pekná reklama pre spoločnosť a kreatívny nápad pre mňa. Osobne ma to ako amatérsku fotografku oslovilo a možnosť mať (aj keď len pre seba) fotoknihu, je veľmi lákavá ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama